Punase kartuses

Standard

RB

See punane joon lõikab Eesti pooleks. See punane joon lõikab minu kodumaakonna pooleks ! See punane joon läheb minu maja tagant !! See punane joon läheb üle mu sõbra maja !!!

Lõpmatu jada võib jätkuda, kuis rahvas kirub selle projekti kallal. Isiklikult pole ma sellest samuti vaimustuses. Ma olen õppinud turismi ning mõistan majanduslikke põhjuseid. Sellest rohkem mõjutab mind asjaolu, et see joon lõikab meid pooleks.

Ma usun, et kogu RailBalticu lugu on praeguseks juba liiga viltu kiskunud. Erinevad huvigrupid esitavad erinevaid väiteid. Inimesed panevad natuke juurde ning lahti ongi paanika. Väikeseks viguriks, mis asjad viltu viib on kommunikatsioon. Kommunikatsioon riigi ja rahva vahel, suhtlus erinevate huvigruppidega.

Projektiga kiirustamine, kildagaasi kaevamine, peatuste vähesus, mis kurat selle projektiga lahti on? Niipalju kirumist ning vägisi jääb mulje, et mingi sahkerdamine käib. Tulemuseks ongi see, et niivõrd paljud on projeti vastu. Me ei tea, juhul kui teame- siis kollast meediat.

Juhan Parts: „Ühistransport on alati keskkonnasõbralikum kui erasõiduki kasutamine ja plaanitava Rail Balticu liini puhul – ka mugavam. Kui me räägime suurtest investeeringutest rohelisse transporti ja uudsest mõtlemisest, siis Rail Baltic seda just ongi.“

Inimesed, kes ei kasuta ühistransporti räägivad rohelisest transpordist. Tallinnlased, kes ei mõista, miks Rapla rahvas soovib vahepeatust. See on ülim nõmedus, kui niivõrd olulistel teemadel võtavad sõna inimesed, kes saavad kogu oma info lehtedest. Ülinõme, et õigus on Tallinna tarkpeal, mitte TahmaPaulil, kellel on oht oma kodust ilma jääda. Viidates ühele varasemale postitusele, tekib tunne „ Meil on pohh**, meid ei armastata!

TahmaPaul. logo arvab:  ei tea kas reisijad ka tsisternide vahele mahuvad?

Advertisements

2 thoughts on “Punase kartuses

  1. Kes siis ikka seda teemat kommenteeriks kui mitte teine Rapla elanik! : )
    Aga tead, mis mina täna kuulsin.. nimelt plaanitakse peatust Tutikülla. Linnast natuke eemal, kuid vähendabki müra sellega.
    Oled selle mõttega päri?

    • Ikka olen päri! Kusjuures Toomas Mattson viitas Facebookis Raplamaa Sõnumite artiklile, kus oli sellest juttu. Koheselt tekkis arutelu, kus Tallinna elanikud suhtusid idesse ja artiklisse suhteliselt mõnitavalt. Seetõttu ka väitsin, et nõme kui Tallinna elanik võtab sõna, kui ta pole asjaga rohkem seotud vaid kommenteerib tuulde.
      See, et linnast veidi eemal oleks peatus on samas huvitav teema. Tekib küsimus, kuidas organiseeritakse transport Tutiküla ja Rapla vahel. Näiteks Kehtna elanikuna ei saa bussiühenduse üle väga kiidelda. Kuid müra suhtes on see ikka väärt mõte! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s