Ohtlik hall mass

Standard

Nota Bene! Piirkond on äärmiselt ohtlik, tuleb olla tähelepanelik halli massi suhtes. Mida?!?

x3

Varem hoiatati meid varganägude eest. Vaadake hoolega, ühiskonna liikmed on ise muutnud märgi tähendust. Liikumas on mass, mis võib meid kaasa tõmmata, eriti teatud piirkondades. Irooniline, kuid see pilt on tehtnud Viru keskuse ees (Väike Eesti Moemeka).

Tegemist on eksperimendiga, kus pidime jäädvustama kommunikatsiooni ühiskonnas. Märgilised tähendused on peamine viis, kuidas jõuda paljudeni väikse pingutusega. Tegelikult on väike rebel otsustanud sihtimist harjutada ühe linna märgi peal. Ükskõiksus ja jultumus, ka see näitab olukorda meie linnakoosluses.

Segades musta valgega saame halli

Olen palju kuulnud ütlust, et maailm pole mustvalge. Värvilisi millegi tõttu ka ei sallita. Kui, aga hakkame mõistma, et värvide taga on reaalsed inimesed, siis ehk saame jõuda asja tuumani. Halliks massiks peetakse inimesi, kes omavaid sarnaseid ideid ja väärtushinnanguid, oluline on käituda nii, nagu teised. Rohkem on hakatud hindama seda, et osatakse silma paista.

Miks inimene selle märgi tähendust muutis? Inimesed kasutavad materjale ja psühholoogilisi tööriistu, et jõuda objektideni. Arvestades konteksti, on tegemist füüsilise/sümboolse/kultuurilise ruumi täitmisega kultuuriväärtustega; kohalolekust saab suhteline mõiste, mis sisaldab sidet teema ja konteksti vahel, kus inimene tegutseb. ( Cole 1996, viidatud Giuseppe 2010:42 vahendusel). Märgi muutja soovis ka silma paista, see on tema statement.

Hoiatus iseenda eest

Agatha Cristie poolt loodud Hercule Poirot on üks minu lemmiktegelasi. Ta kippus kasutama oma halle ajurakke. Väljend pole vale, aju on hallika värvusega. Seega võib märk hoiatada meid ülemõtlemise eest või ehk on point selles, et me ei mõtle üldse? Oma eelnevas postituses kirjeldasin, kuidas vaikuses kipun end ülemõtlema, lausa hulluks minema. Täitsa võimalik, et kellelgi oli sama mure ja ta mõtles üle. End vihates jättis ta hoiatuse teistele. Ükskõiksest ja jultunud inimestest saab päästja, kui vaid teised inimesed tema hoiatust paremini mõistaks!

Lisapala

Uurisin netiavarustest väljendi „hall mass“ tähendust. Sattusin Kodutud foorumisse (võimas nimi, ma tean), kus arutleti tähenduse üle. Minule jäi silma selline ütlus: „Kadakas keset pajuvõsa tõmbab tähelepanu nagu kodutu Olümpia hotellis ja mantli ja lakkingadega isend maakolkas.“ Vot siis sulle halli massi!

Viidatud alliakad

  • Cole,  M. 1996. Cultural Psychology. A Once and Future Discipline. Cambridge: MA.
  • Giuseppe, R. 2010. Presence, social presence and heterotopia: the self and the others in a multispace. Cultural-Historical Psychology.- Issue 4, p39-46. (Kaudviide)

TahmaPaul. logo mõtleb: Inimesed ei tea, mis neile meeldib, kuid neile meeldib, mis nad teavad.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s