Muumid ja seksuaalmoraali rikkumine ?!?!

Standard

Taaskord on päevakorral minu šokiseisund. Kas mäletate oma lapsepõlves sai vaadata just neid tegelasi:

Muumid

Muumid. Minu hinnangul üks südamlikumaid ning armsamaid multikaid. Mäletate veel väikese Müü kavalaid ütlemisi ning Muumimamma õpetussõnu?

Samas kõik ei näe seda multikat niivõrd positiivse nurga alt. Täna hommikul kajastati raadios ühte Publiku artiklit, mille peale sain mina vaid ehmununa pead raputada. Hiljem selgus, et tegemist on irooniliselt kirjutatud artikliga, samas kui raadios kajastati seda faktina.

Mis on seos Muumide artiklil ning ainega kommunikatsioon ja ühiskond?

Konstruktivism, kontekst, meedia ja eetika.

  • Raadiosaates oli kuulda, kuidas irooniline artikkel esitati kui kinnitatud fakte esitava tekstina (kontekst!).
  • Artikli tagapõhja uurides ilmnes, et tegemist on ühiskonda kritiseeriva artikliga, kuidas ka südamlikust ning õpetlikust meelelahutusest võib välja kujuneda saatana sigitis (konstruktivism!).
  • Muumid on minu hinnangul hea näide eetilisest meediast. Ei saa öelda, et Muumides puuduks vägivald. Leidub sedagi, samas on õpetlikum osapool see, mis mängib rolli. See roll on näidata lastele sõbralikku suhtumist ning rahulikku meelt. Multika näol on tegemist vahendiga, mis võimaldab lapsi harida, ilma et nad suhtuksid sellesse eelarvamusega, see on ju meelelahutus!

TahmaPaul. logo arvab: Mõmmi aabits oli tore. Samas ei tea, kas tasub lastele õpetada, et karud on ohmakad ning peavad aabitsat lauldes õppima?

Advertisements

2 thoughts on “Muumid ja seksuaalmoraali rikkumine ?!?!

  1. su mõttekäigud on värsked ja huvitavad, ja stiil väga hea. loen mõnuga. veelgi parem aga saaks siis kui sa ka kohustuslik vabatahtlikest iseseiva lugemise tekstidest väheke teooriat siia muumide vahele pikid. muideks winnie the pooh on saanud teadustöö aineseks, miks siis mitte ka moomid 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s