Kes ei tee häält?

Standard

Viimase paari päeva jooksul olen kokku puutunud kahe inimesega (nimetame neid kaksikuteks), kes on mu mõttemaailma prao sisse löönud. Tegemist on teemaga, mida mina näen kui mineviku plekki, uskumatut julmust ning mõtlematust. Need inimesed, aga mõistavad seda kui ainsat valikut tuleviku jaoks ning väljapääsu praegusest segadusest.

Küllaltki tüüpiline oleks rääkida Teisest Maailmasõjast ja Hitleri pahategudest, kuid olukord, mida siin kirjeldan on rassipuhastus. Mina mõistan seda, kui kellegi soovi olla ülevam hävitades talle vastandlikud ning ebameeldivad inimesed. Rassipuhastust nimetatakse ka etniliseks puhastuseks. Etnilist puhastust on määratletud kui katset vabaneda (läbi küüditamise, ümberasustamise või isegi massimõrva) soovimatutest etniliste gruppide liikmetest, et luua etniliselt homogeenne geograafiline ala (Ethnic Cleansing 2013).

Kaksikute väide oli, et hetkel on maa liialt ülerahvastatud, liiga palju on levimas pärilikke haiguseid ning ülekaalus on inimesed, kes elavad käsnana kellegi teise arvelt. Meenub Margaret Thatcheri väide: „Sotsialismi probleem on see, et lõpuks saab teiste raha otsa.“ Seega ei saa konkreetset olukorda pidada vaid ühe süsteemi ebameeldivaks osaks, teiste arvelt elamine on inimeste jaoks sissharjunud komme, eks praegu elame meiegi teiste arvelt.

Kaksikud väidavad, et kuigi Hitler oli julm ja maniakaalne, oli ta otsekohene. Ta päästis Euroopa. Mulle tundub nagu oleks väga külma, kuid mitte selget vett kaela valatud. See on minu jaoks hoomamatu, et keegi võib siiani leida, et rassipuhastus ja natside teod olid kohati õiged. See on minu jaoks mõistmatu, et keegi leiab sellise teguviisi olevat ainuõige maa tuleviku jaoks, Eesti tuleviku jaoks. Siinkohal oleks minu küsimus, kes teeb selgeks selle ülima ja ainuõige rassi ning, kes on üleliigne, ehk oled selleks ka sina?

Rassisegunemine tähendab väärtuslikuma rassi vaikset allakäiku ja sellega rahvaliku eripära kindlat kadumist. (SS- rassiõpetus 2013: 13) Minu jaoks üllatav, kuid Eestis on natsionaalsotsialistid küllaltki aktiivsed, enamasti rahumeelselt jagavad oma mõtteid. Samas on nende kodulehel (www.natsiweb.eu) üleval ka SS- rassiõpetus, mis põhineb suures osas Hitleri teosel „Mein Kampf“. Rassipuhastuse pooldajad leiavad, et segunemise tagajärjel kaob rahvuslik eripära, kaovad iseloomulikud kombed ja tunnused. Samas on võimalik tuua positiivsemaid (niivõrd-kuivõrd) näiteid teemast. Näiteks Sparta rassipuhastus.

Spartalased on üks parim näide, et eugeenika ehk valikuline aretamine tõstab rassi väärtust. Ainult kõige paremad, tugevamad ja väärtuslikumad said selles riigis lapsi luues sellega tugeva geneetilise aluse rahvuse arenguks. Vigaselt, alaarenenult ja ebatervelt sündinute laste hinged vabastati piinast ja nad hukati kiirelt kusjuures vanemad olid sellega päri. Selletõttu koosnes ühiskond enamasti elutervetest naistest ja meestest. (NSBlogi) NSBlogi pole ilmselgelt erapooletu, kuid esitatud argumendid põhinevad enamasti teaduslikel allikatel. Samas Sparta osutas Pärsia sõjaväele imetlusväärset vastupanu hoolimata nende väiksest arvust.

„Halb rass on justkui umbrohi“ (Adolf Hitler, „Mein Kampf“). Kes on selleks määravaks jõuks, kes selgitab välja selle kõige üllama ja parima rassi? Kas pole nii, et praeguseks hetkeks on rassid niivõrd segunenud, et eristada „puhtaid“ ebapuhastest“ on pea võimatu? Praegusel momendil tundub nii, et igaüks võib väita, et ta on parim. Lisaks, maailma ülerahvastatus on tõesti probleemne, kuid sellele on võimalik leida tunduvalt rahumeelseid lahendusi, kui külm mõrv.

Kaksikud, kellest üks on minu väga hea sõber, tekitasid minus šoki. Samas, mida rohkem teemat uurisin, seda rohkem leidsin toetavat materjali. Nüüd olen kahevahel, mõistan vajadust, kuid ei nõustu meetodiga. Seda teemat ei kajastata palju ning postituse jaoks materjali kogudes kadus mul korduvalt imelikel momentidel internet (luuravad?!). Õhku jääb küsimus, et kui ma endale nii lähedalt avastasin sellised arvamused, siis kui palju on neid, kes usuvad rassipuhastusse, kuid ei tee sellest häält?

Allikad:

NSBlog [http://staap02.wordpress.com/sparta-rassipuhastus/] (5.11.2013)

SS-Rassiõpetus. MTÜ La Colonia. [http://www.natsiweb.eu/index.php?page=16] (5.11.2013)

TahmaPaul. logo arvab: http://www.youtube.com/watch?v=zapCu50skPY

Advertisements

5 thoughts on “Kes ei tee häält?

  1. Uuuhh kui korralikult viidatud ja puha. Ma täiesti mõistan Sinu šokki ja ei olen ise sama hämmingus. Väga head uurimistööd oled teinud selle postituse tegemiseks. Loodetavasti ei ole Sa nüüd KAPO wanted listis 😀

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s